Så er der en fyr der hedder Søren der har skrevet en hilsen i vores gæstebog. Jeg checkede lige hans hjemmeside og mener også den bør nævnes her. Tjeck den lige hvis du går og overvejer en motivlakering:
- den er også lagt ind under links i en ny kategori der hedder MC Works. Kom gerne med ideer hvis i kender andre sider der er relateret til specielt arbejde til MC'er.
Ja så er al jule hurlumhejet forhåbentlig veloverstået for alle, og siten kan så små vende tilbage til normale tilstande.
Hvis vejret fortsætter sådan kan vi jo være ude at køre til marts. Så det er på tide der atter kommer gang i MC indlæggene. - Vi kan jo ligeså godt begynde at glæde os til sommeren allerede nu :-)
Overvej evt. lige om der er nogen af jer der er med på en fællestur. - Det bliver jo nok i bil ....... eller man ved jo aldrig med de temperaturer vi har set indtil videre her i vinter :-)
Så oprandt weekenden hvor julekataloger o.s.v. for alvor begyndte at vælte ind ad brevsprækken. Det varer vel heller ikke længe før indkøbscentre, butikker o.s.v. er total fyldt op med alskens julestads. Det er imponerende at man skal tvinges i julehumør allerede her i starten af November.
NÃ¥ men faen heller, nu vi er i gang alligevel.................
Systemet er et færdigt system, ligesom PHP-fusion(som denne side bygger på), og når først det er installeret er det relativt nemt at styre sin butik.
- Bare bestil løs så jeg kan se hvordan systemet virker.
Så er dato sat for Julefrokost: 25 Nov. Kl. 15.30 - det er sgu lidt underligt at skrive når man har rendt rundt udenfor i T-shirt hele dagen. - Men det skal man vel ikke klage over.
Der har været snak om at flere har prøvet at tilmelde sig som brugere på siden uden held. Sikkerhedskoden er nu fjernet, så det skulle gøre det lettere. Så til alle jer derude kom bare i gang med at registrere jer på siden.
Endelig er der blevet ryddet lidt op på siden, men det er endnu kun småting.